DOWN SENDROMLU 300 ÇOCUĞA DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ…

Beylikdüzü Belediyesi ile İlkevin Özel Eğitim ve Rehabitilasyon Merkezi’nin Dünya Down Sendromlular günü nedeniyle düzenlediği etkinlikte, 300 engelli çocuğun doğum günü kutlandı.

 

Beylikdüzü Belediyesi Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği proğramda ilk olarak Beylikdüzü Etkinlik Alanın’dan Beylikdüzü Kültür Merkezi’ne kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Daha sonra Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde 300 down sendromlu çocuğun aynı anda doğum günü kutlandı. Etkinliğe, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun’un yanı sıra Başkan Yardımcıları Efrahim Yeşil, Av. Ercan Ay, dernek yöneticileri, iş adamları, bazı siyasetçiler, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Konuşmasında Başbakan Erdoğan’ın göreve geldiği günden itibaren her anlamda engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırdığını, onlara ciddi katkılar sunduğunu hatırlatan Başkan Uzun, “Hepimizin yaşamında irili ufaklı engeller olabilir ama engelleri yardımlaşarak el ele vererek, aşarız biz bu ülkede hükümet olarak yerel yönetimler olarak engelleri aşmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi ve etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Down Sendromlu çocuklar ve aileleri ise Başkan Uzun’a teşekkür ederek, “Bugün hayatımızın en güzel günü” olarak düşüncelerini belirttiler. Daha sonra doğum günü pastasının hep birlikte kesilmesinin ardından müzik eşliğinde doyasıya eğlenildi. Etkinlikte emeği geçenlere plaket takdim edildi. Programa ayrıca Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı da katıldı.

24.03.2014
« Tümü