ENGELLİ ÇOCUKLARIN AKVARYUM HEYECANI

Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Sevgi ve Dayanışma Derneği işbirliği ile 60 engelli çocuk İBB İstanbul Akvaryum`a götürüldü.

Beylikdüzü’nde 900 kg mavi kapak ve plastik toplayan Beylikdüzü Sevgi ve Dayanışma Derneği ve Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü, İlkevin Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim alan 60 engelli çocuğa İBB İstanbul Akvaryum bileti hediye etti. Engelli çocukların Akvaryum’a ulaşım hizmetini ise Beylikdüzü Belediyesi üstlendi. 

Organizasyona ayrıca Maya Restoran, Balıkçı Kenan ve İBB İstanbul Akvaryum sponsor oldu. Engelli çocuklar ve aileleri Flaorya`daki dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İBB İstanbul Akvaryum’da farklı bir coşku yaşadı. Cam akvaryumlardan devasa köpek balıklarını izleyen engelli çocuklar, balıklar yanlarına yaklaşırken büyük heyecan yaşadı. Balıklara sevgi gösterilerinde bulunan çocuklar, akvaryum içerisinde Amazon Ormanı’nda da oksijen depoladı.

İstanbul Akvaryum gezisi sonrasında ise engelli çocuklar, Balıkçı Kenan’da ağırlandı. Programa Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol ve Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil de katıldı.

“Engelliler için tüm imkânları seferber ediyoruz” Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, yapılan etkinlik sebebiyle emeği geçenlere teşekkür etti. Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun’un engelli çocuklara ve ailelerine selamını ileten Başkan Yardımcısı Yeşil, belediye olarak engelli konusu için elden gelen tüm imkanları seferber ettiklerini, bu konuda başka kuruluşların yapmış olduğu çalışmalara da destek olduklarını söyledi. Sevgi ve Dayanışma Derneği Başkanı Dilek Kazan da konuşmasında, düzenlenen organizasyona destek olan herkese teşekkür etti. BEYHABER

 

20.12.2012
« Tümü