TÜRKİYE SPASTİK ÇOCUKLAR VAKFI-METİN SABANCI OKULLARINA ZİYARET

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı-Metin Sabancı Okullarına Ziyaret

1989 yılında Onursal Başkan Prof. Dr. Hıfzı ÖZCAN öncülüğünde Erol Sabancı Spastik Çocuklar Merkezi’ndeki çalışmalarla başlayan süreçte, yurt içinde ve yurt dışında sürdürülen araştırmalar sonucunda 1996 yılında Sabancı ailesinin çabalarıyla Metin Sabancı Merkezi kurulmuştur.

Merkezde şu anda Metin Sabancı Okullarının yanı sıra yatılı bakım ve rehabilitasyon hizmeti, aile danışmanlık merkezi ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi gibi bölümler de bulunmaktadır.

 

İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak 8 Ekim 2015 Perşembe günü Ataşehir’de bulunan Metin Sabancı Okulunu ziyaret ettik. Okul müdürü Cem AKKÖSE, eğitim koordinatörü Özlem ÇELİK ve kurumsal iletişim yönetmeni İrem ÇALIŞAL tarafından ağırlanıp Metin Sabancı okullarında gözlem yapma fırsatı bulabildik. İki kurum arasında bilgi ve tecrübeler paylaşıldı ve özel eğitim hakkında fikir tartışmaları yapıldı.

 

Ziyaret süresince gösterdikleri incelikten dolayı, bizlere zamanını ayıran okul müdürü Cem Bey’e, eğitim koordinatörü Özlem Hanım’a ve kurumsal iletişim yönetmeni İrem Hanım’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

08.10.2015