ENGELLİ MİNiKLER, KEPLERİNİ FIRLATTI
Dünya Engelliler Günü kapsamında Beylikdüzü Özel İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde öğrenciler kep fırlattı. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren engelli öğrencilere ise madalyaları verildi.

Dünya Engelliler Günü kapsamında Beylikdüzü Özel İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde öğrenciler kep fırlattı. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren engelli öğrencilere ise madalyaları verildi.
Dünya Engelliler Günü nedeniyle Beylikdüzü Özel İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde etkinlik düzenlendi. Programa Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut DEMİRKOL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes BAKIRCI, Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ercan AY, Başkan Danışmanı ve Kızılay Beylikdüzü Şube Başkanı Ayhan BAŞARIR ve İlkevin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurum Müdürü İsmail DEMİR katıldı.
Merkezde öğrenciler önce keplerini fırlattı. Daha sonra çeşitli yarışlarda dereceye giren engelli öğrenciler madalyalarını aldı. Programda eğitim alan engelli öğrenciler, engelliler günü için hazırladıkları gösterilerini sundu. Bazı engelli anneleri, çocuklarının gösterilerini izlerken gözyaşlarını tutamadı.
"ENGELLİLER ORANINI AZALTMAK İÇİN ÇABA GÖSTERMELİ" 
Prograna katılan Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut DEMİRKOL, 'Özel insan' olarak nitelendirdiği engellilerin sahiplenilmesi ve topluma kazandırılmasında büyük destek veren devlete, yerel anlamda da Beylikdüzü Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kaymakamlık görevlileri ve çocukların ailelerine teşekkür etti. Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut DEMİRKOL toplumun yüzde 10'unu oluşturan engelli oranının daha aşağı çekilmesinin çabasının da gösterilmesi gerektiğini ifade etti. 
"ÖRNEK OLACAK ÖNEMLİ BİR KURUM"
Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ercan AY ise, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf UZUN'un selamlarını engellilere iletti. Son 11 yılda devletin ve belediyenin engelliler için sunduğu hizmetlerle ilgili bilgi veren Başkan Yardımcısı Ay, yapılan hizmetlerle engellilerin toplum içerisinde daha çok yer almaya başladığını söyledi. Engelliler için Beylikdüzü ilçesinde kurulan eğitim kurumların Türkiye'de örnek olduğunu dile getiren Başkan Yardımcısı AY, bu merkezlerin çalışmalarının da takip edilmesini istedi.
AY, 6 Aralık 2013 tarihinde Beylikdüzü Kaymakamlığı, Beylikdüzü Belediyesi, BEYENDER ve Kızılay ile birlikte engelli ailelerine yönelik önemli bir etkinlik düzenleyeceklerini söyledi.