Hizmetlerimiz - Tanıtım

İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucu ailenin engelli çocuğu ile ilgili karşılaştığı sıkıntılardan ve eksiklerden yola çıkarak bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla kurulmuştur.

Eğitim alanında engellilerin yurtdışında rahatlıkla ulaşabileceği imkânların çoğunu İlk Evin ülkemizin kısıtlı koşullarında kendi bünyesinde bulundurmayı hedeflemiştir:

- Şehir gürültüsü ve trafiğinden uzakta
konumlanan
- Sakin, huzurlu ve yeşil bir çevrede bulunan 
- Engelli bireyin bina içerisindeki hareket
özgürlüğünü ve eşitliğini gözeterek
- Engelli rampası bulunan hidroterapi havuzu ve
bahçe olanaklarını içeren
- Binasında ferah, geniş koridorları ve eğitim
ortamlarını barındıran
- Seansların uzman eğitim kadrosu tarafından
sağlanan
- Eğitim kalitesine azami yatırım yapan yönetim
mantığını ilke olarak sahiplenen

İlk Evin bünyesinde bulundurduğu bireysel eğitim odaları, grup eğitimi odaları, fizik tedavi salonları, oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi, aile danışmanlığı birimi, el sanatları atölyesi, eğitim amaçlı tam donanımlı kapalı engelli yüzme havuzu, duyu bütünleme odası,soyunma ve dus alma alanlarina sahip 150m² kapalı spor salonu , 160 kişilik tiyatro ve konferans salounu.

basketbol,Voleybol ve diger bedensel etkinliklerin yapildigi cok amacli acik spor sahasi,kütüphane,saglik odasi, veli bekleme salonu, bebek bakım odası ve egitsel açık oyun alanıyla özel eğitim ve rehabilitasyon sektöründe Türkiye’de özgün olarak projelenmiş ilk özel eğitim ve rehabilitasyon merkezidir.

Kurumumuzda tüm destek eğitim programları mevcuttur:

- Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim
Programı
- Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim
Programı
- Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim
Programı
- Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim
Programı
- Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim
Programı
- İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı
- Görme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

Ayrıca hidroterapi, ergoterapi, duyu bütünleme, uzay terapisi, sportif faaliyetler, sanatsal faaliyetler, müzik eğitimi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, aile eğitimi ve danışmanlığı, gelişimsel değerlendirme testleri, yoğunlaştırılmış yarım gün ve tam gün programları alanlarında da tamamlayıcı eğitim programlarımız mevcuttur.

Kurumumuzda bulunan tüm eğitim üniteleri, standartlar üstü geniş kullanım ve yaşam koşullarına uygun olarak çocukların rahat hareket edebileceği, ferah boyutlarda ve özel eğitime uygun renklerde tasarlanmıştır. Yapı malzemelerinde tamamen anti alerjik boya ve döşeme ürünleri kullanılmıştır.

Hidroterapi (suyla tedavi) çalışmalarının uygulandığı tam donanımlı kapalı yüzme havuzuna öğrenciler özel tekerlekli sandalye ile eğimli rampadan inerek rahatça girebilmektedir. Havuzun suyunun sıcaklığı yaz ve kış aylarındaki hava koşullarına göre otomatik ayarlanmaktadır. Hidroterapi öncesi ve sonrası öğrenci ve velilerin rahatlıkla hazırlıklarını yapabilmeleri için konforlu ve hijyenik bir ortam hazırlanmıştır.

Binanın her katında uluslararası standartlarda tam donanımlı engelli tuvaletleri ve aksesuarları yer almaktadır. Temizlik konusunda da azami derece hijyen kurallarına uyulmaktadır.
Kurumumuz bünyesinde, alanında uzman eğitim kadromuzun düzenlediği tüm engelli ailelerine ve eğitimcilere açık, engel gruplarıyla ilgili bilgilendirme seminerleri verilmektedir. Ayrıca farklı il ve ilçelerin kurum ve kuruluşlarında engelliler alanında görev alan eğitim ve sağlık uzmanları da kurumumuzda velilerimize ve personelimize seminerler sunmaktadır.

Dereağzı Mah. Korukent Cad. No:10 Gürpınar-Beylikdüzü/ İSTANBUL
0212 880 92 92 (pbx)
0507 398 94 24 - 25 - 26 - 27
info@ilkevin.com.tr
www.facebook.com/ilkevin.com.tr
www.twitter.com/ozelilkevin
www.instagram.com/ilkevinrehabilitasyon
www.google.com/+ilkevin
www.youtube.com/ilkevin

14.07.2016
« Tüm Haberler