Yoğunlaştırılmış Yarım Gün Eğitim Programı

Yoğunlaştırılmış Yarım Gün Eğitim Programı

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ YARIM GÜN EĞİTİM PROGRAMI

2008 yılından bu yana İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi‘nin hedefi gerek fiziki yapısıyla gerek uzman eğitim kadrosuyla özel durumu bulunan çocuklarımıza kaliteli eğitim sunmaktır.

Hollanda başta olmak üzere farklı Avrupa ülkelerinde bulunan özel eğitim okullarına ziyaretimiz sonrası ülkemizdeki sistemi gözden geçirdik. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan aylık 8 seans eğitimin önemini elbette görmekteyiz ancak temel sorunu genel gelişim geriliği olan çocuklarımızın eğitiminin yetersiz kaldığı durumlarla da sık sık karşılaşmaktayız. Çocuklarımızın yaşıtlarına yakın bir seviyeye gelebilmeleri için daha yoğun bir özel eğitime ihtiyaçları olduğu göz ardı edilemez. Dünyanın birçok ülkesinde gördüğümüz örneklerde yoğun eğitim alan çocukların daha kısa zamanda daha farklı yerlere gelebildiğine şahit oluyoruz. Neden bizim çocuklarımız da bu imkânlardan faydalanmasın?

İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak aylık 8 seans, yıllık ortalama 96 bireysel seansa ek olarak yoğun bir eğitim programı sunmaktayız. Öğrencilerimizi haftanın 5 günü, yarım gün eğitim formatıyla (sabah – öğlen grupları şeklinde) günlük 4 seans, aylık 80 seans, yıllık ise ortalama 960 seans özel eğitim ile destekliyoruz. Bu doğrultuda mevcut imkânlarda bir çocuk 10 yılda aldığı seansı İlk Evin’deki eğitimi ile 1 yılda alacaktır. Çocukların aldığı yoğun eğitimi ile yetenekleri ortaya çıkarken aileler de daha mutlu olacaktır.

Çocukların fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerinin destekleneceği eğitim uygulama alanlarımız:

• Geniş, ferah bireysel ve grup eğitim odaları
• El sanatları atölyesi
• Özel donanımlı ince motor ve Montessori sınıfı
• Uygulama evi ve lavaboları
• Kapalı spor salonu
• Yenilenmiş hidroterapi havuzu
• Duyu bütünleme salonu
• 160 kişilik konferans ve tiyatro salonu
• İş atölyesi
• Engel parkuru ve tarım alanı bulunduran açık bahçesi
(1000 m2. acık etkinlik ve eğitim bahcesi)

Uzman ve alanında tecrübeli eğitmenlerden oluşan kadromuz, akıllı tahta ve tablet eğitimi gibi görsel destek sunan ve teknolojik altyapısı olan sınıflarda çocukların gelişim seviyesine uygun özel eğitim sunmaktadır.

Siz de çocuğunuzun bu imkânlardan faydalanmasını istiyorsanız İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Aile danışmanlarımız sizi daha detaylı bilgilendirebilir, kurumumuzun imkânlarıyla yakından tanışmanızı sağlayabilir.