ULUSLAR ARASI GORME ENGELLİLER PROJESİ EGİTİM SEMİNERİNİ BASARI İLE TAMAMLADIK

Geçtiğimiz sene Hollanda’da bulunan özel eğitim okullarının ziyareti sonrası görme engellilerin eğitimi alanında faaliyet gösteren Amsterdam ve Rotterdam merkezli Visio İnternational kurumu ile eğitim semineri düzenlemeye yönelik anlaşmaya varmıştık.  Eğitim seminerimiz 1 – 5 Haziran 2015 tarihleri arasında kurumumuzda gerçekleşmiş olup gerek ilk ve orta derecedeki okullarda gerekse özel eğitim ve rehabilitasyon ortamında görme engellilere sunulan eğitimin kalitesinin arttırılması ve eğitim içeriğinin daha uygun hale getirilmesini konu almıştır. Eğitimimiz Visio İnternational kurumuna bağlı çalışan iki uzman eğitmen tarafından yoğun uygulamalı bir şekilde başarıyla tamamlanmıştır.

Katılımcılarımız Hollanda’da görme engellilere dair kullanılan eğitim materyalleri, uygulanan eğitim yöntemleri ve eğitim sistemi konusunda bilgilendirildi ve kendilerine ülkemizdeki uygulamalar ile karşılaştırma imkanı oluştu. Eğitim süresince özellikle az görenler, temassal işleyiş, kabartma yazı, okuma yazma ve matematik öğreniminde temel beceriler ve uyarlanmış materyal kullanımı konularında bilgi paylaşımında bulunuldu. Tüm katılımcılarımız son eğitim gününde yaptıkları sunum sonrası sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Hollandalı eğitmenlerimizin kurumumuz ve engelli çocuklarımıza sunduğumuz eğitim ve imkanlar hakkındaki olumlu görüşlerini bizimle paylaşmaları İLK EVİN ailesi olarak bizleri gururlandırdı. Bizlere bu gururu yaşattıklarından ve uluslar arası projemizi gerçekleştirme olanağını sunduklarından dolayı eğitmenlerimize teşekkürlerimizi sunup, aldığımız motivasyon ve enerji ile nice projelere imza atmayı hedefliyoruz.

07.09.2015
« Tüm Projelerimiz