Kurucumuz - İLK EVİN - Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
imbat-baykal

İMBAT BAYKAL

KURUCU

Başarı sözcüğü size neyi çağrıştırıyor? Çocuğum başarılı olacak diye hayal eden anne ve babalar; sizler için başarı ne anlama geliyor?

 

Kajin’in hayatında başarı desteksiz oturabilmektirkendi elleriyle su içebilmektir, kaşık kullanarak katı gıdalar tüketebilmektir... Çoğumuz için rahatlıkla öğrendiğimiz ve yapabildiğimiz bu beceriler engelli bireylerimiz için bir başarıdır.

 

Kajin’e 1991 yılında Serebral Palsi teşhisi konulduğunda bu becerileri bağımsız yapabilmesi bir mucizeydi. Fakat doğru standartlarda doğru eğitimle bu mucize başarıya dönüştü. Bizler de bu amaçla güne başlayıp engelli bireylerimizin hayatlarına başarı kavramını getirmek için çaba gösteriyoruz.

 

Bizim çocuklarımız için başarı, desteksiz yürüyebilmek, takılmadan konuşabilmek, harfleri karıştırmadan okuyabilmektir. Bağımsız davranabilmek, göz teması kurabilmek ve kendisini ifade edebilmektir.

 

Her engelli birey ve ailesinin kendisine özel başarı öyküsünü yazmasında yardımcı olmayı hedef belirledik.

 

2009 yılından bu yana tüm engel gruplarına özel eğitim ve rehabilitasyon desteği sunarak 700'ün üzerinde engelli birey ve 1500 engelli birey yakınına hakettikleri hizmeti sunmaya ve hayatlarında farklılık yaratmaya çalışıyoruz.

 

Engelli bireylerimize olması gereken standartlarda hizmet sunmak için alanında uzman yaklaşık 50 eğitim personelinden oluşan toplam 75 İLK EVİN çalışanı, her gün engelli bireylerimizin hayatlarına dokunarak onların yanında olmaya devam ediyor.

İLK EVİN - Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi | Beylikdüzü - Gürpınar / İSTANBUL
ÜST