İMBAT BAYKAL

KURUCU TEMSİLCİSİ

Başarı sözcüğü size neyi çağrıştırıyor? Çocuğum başarılı olacak diye hayal eden anne ve babalar; sizler için başarı ne anlama geliyor?

Kajin’in hayatında başarı desteksiz oturabilmektir, kendi elleriyle su içebilmektir, kaşık kullanarak katı gıdalar tüketebilmektir... Çoğumuz için rahatlıkla öğrendiğimiz ve yapabildiğimiz bu beceriler engelli bireylerimiz için bir başarıdır.

Kajin’e 1991 yılında Serebral Palsi teşhisi konulduğunda bu becerileri bağımsız yapabilmesi bir mucizeydi. Fakat doğru standartlarda doğru eğitimle bu mucize başarıya dönüştü. Bizler de bu amaçla güne başlayıp engelli bireylerimizin hayatlarına başarı kavramını getirmek için çaba gösteriyoruz.

Başarı bizim çocuklarımız için başarı, desteksiz yürüyebilmek, takılmadan konuşabilmek, harfleri karıştırmadan okuyabilmektir. Bağımsız davranabilmek, göz teması kurabilmek ve kendisini ifade edebilmektir.

Her engelli birey ve ailesinin kendisine özel başarı öyküsünü yazmasında yardımcı olmayı hedef belirledik.

2009 yılından bu yana tüm engel gruplarına özel eğitim ve rehabilitasyon desteği sunarak 700'ün üzerinde engelli birey ve 1500 engelli birey yakınına hakettikleri hizmeti sunmaya ve hayatlarında farklılık yaratmaya çalışıyoruz.

Engelli bireylerimize olması gereken standartlarda hizmet sunmak için alanında uzman yaklaşık 50 eğitim personelinden oluşan toplam 75 İLK EVİN çalışanı, her gün engelli bireylerimizin hayatlarına dokunarak onların yanında olmaya devam ediyor.

METİN BAYKAL

KURUM MÜDÜRÜ

1993 Hakkari/Yüksekova doğumlu.

2016 yılında Acıköğretim Fakültesi, Sosyal Hizmet lisans programından mezun oldu.

Çeşitli işletmelerde görev aldıktan sonra 2016 yılından bu yana İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak çalıştı. Kasım 2019 itibariyle ise Kurum Müdürü olarak çalışmaktadır.

SONGÜL BÜYÜKSU

MÜDÜR YARDIMCISI

1979 Hakkari/Yüksekova doğumlu.

2015 yılında İşletme Fakültesi, İşletme lisans programından mezun oldu.

2017 yılında Meslek Yüksek Okulu, Çocuk Gelişimi programından mezun oldu.

2014 yılından bu yana İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde idarede görev alıp 2016 yılı itibariyle Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

KATYA B. SAVUR

EĞ. KOORDİNATÖRÜ

1966 Bulgaristan/Silistra doğumlu.

1994 yılında Anaokul ve İlkokul Öğretmenleri Yetiştirme Enstitüsü, Okulöncesi ve Sınıf Öğretmenliği programından mezun oldu.

2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu”nu başarıyla tamamlayarak Uzman Öğretici (Özel Eğitim Alanı Öğretmeni) unvanını aldı.

Çeşitli okullarda okul öncesi öğretmeni, sınıf öğretmeni ve okul müdürü olarak çalıştı. 2006 yılından bu yana özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde öğretmen ve eğitim koordinatörü olarak görev aldı.

2012 yılından bu yana İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde Özel Eğitim Alanı Öğretmeni ve Eğitim Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

TUBA ALTINTAŞ

İDARİ KOORDİNATÖR

1986 Sakarya/Karasu doğumlu.

2013 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji lisans programından mezun oldu.

2017 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalı Klinik Psikoloji programında yüksek lisansını tamamladı. Alanında seminerlere, kurslara ve farklı test eğitimlerine katılarak sertifikalar almaya hak kazandı.

2013 yılından bu yana İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde Psikolog (Klinik Psikolog) ve İdari Koordinatör olarak çalışmaktadır.

FUAT BAYKAL

SOSYAL HİZMETLER

1992 Hakkâri/Yüksekova doğumlu.

2016 yılında Açıköğretim Fakültesi, Sosyal Hizmet lisans programından mezun oldu.

Çeşitli işletmelerde görev aldıktan sonra 2019 yılından bu yana İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak çalışmaktadır.

NAZLI KAYA

MUHASEBE BİRİMİ

1986 Hakkâri/Yüksekova doğumlu. .

2013 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat lisans programından mezun oldu.

2017 yılından bu yana İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde Muhasebe Personeli olarak çalışmaktadır.

ERSİN İSMAİL SAVUR

HASTANE VE RAM SR.

1965 İstanbul/Eminönü doğumlu.

Uzun yıllar farklı pozisyonlarda çeşitli özel işetmelerde ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde görev aldı.

2012 yılından bu yana İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi Kurumsal İletişim bölümünde Hastane ve RAM sorumlusu olarak çalışmaktadır.

NESLİHAN BAYKAL

SERVİS VE PLNLM.

1987 Hakkari/Yüksekova doğumlu.

2014 yılında Meslek Yüksek Okulu, Dış Ticaret programından mezun oldu.

2016 yılından bu yana İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde Memur (Planlama Sorumlusu) olarak çalışmaktadır.

BERİVAN KILIÇASLAN

DANIŞMA PERSONELİ

1978 Van/Başkale doğumlu.

2006 Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji programından mezun oldu.

Çeşitli devlet kurumları ve özel kurumlarda sosyolog, koordinatör ve rehber öğretmen olarak görev aldı.

2018 yılından bu yana İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde Danışma Personeli olarak çalışmaktadır.

ÜST
WhatsApp chat
BİZİ ARAYIN
YOL TARİFİ